Ježek jablka opravdu nežere,

Mgr. Ivana Sekaninová

nežere ani hrušky, ani jiné ovoce, trávu, seno a nic, co je rostlinného původu. Je totiž masožravec, přesněji hmyzožravec, jak se děti ze 2. B dozvěděly od paní Rozprýmové z chovatelského kroužku Střediska volného času Bruntál.

Dozvěděly se i plno dalších zajímavostí, např., že ježek není milé zvířátko, jak ho známe z pohádek, písniček a básniček, ale je to bojovník, který si tvrdě chrání své teritorium. Je to samotář, který ve svém okolí nikoho dalšího nesnese a zvládne ulovit i hada. V přírodě bychom na něj neměli sahat, protože může, tak jako každé zvíře, přenášet různé choroby a také od něho můžeme dostat blechy.

Děti si na ježka chovaného v SVČ mohly sáhnout (ten blechy nemá) a na závěr programu se mohly potěšit i s dalšími chovanými zvířaty – králíky, křečky, činčilami, morčaty a podívat se i na plazy.